Naujienos

13312704_1271985186159874_2101224551192891485_n

Investavimas

Investicijos į Europos NT išaugo 21 proc.
pixabay nuotr.

„Real Capital Analytics“ (RCA) duomenimis, nekilnojamojo turto (NT) sandorių apimtys Europoje šių metų trečiąjį ketvirtį priartėjo prie priešpandeminio lygio. Prie to ženkliai prisidėjo pramoninių objektų ir butų pardavimai.

Naujausioje bendrovės ataskaitoje nurodoma, kad 2021 metų liepos–rugsėjo mėnesiais buvo sudaryta sandorių už 64,4 mlrd. eurų. Tai 21 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, kai NT rinkos dinamiką pažeidė apribojimai ir netikrumas dėl COVID-19.

Bendri pasauliniai komercinio NT pardavimai šiemet siekė 202,6 mlrd. eurų, t.y. 8 proc. daugiau nei per devynis 2020 m. mėnesius ir 5 proc. mažiau nei 2015-2019 m. to paties laikotarpio vidurkis. Šiuos skaičius sustiprino per devynis šių metų mėnesius į pramoninį NT investuoti 41,6 mlrd. eurų. Tai yra 85 proc. daugiau nei iki pandemijos. Daugiausia kapitalo pramonės sektoriuje – 14,7 mlrd. eurų – pritraukė D. Britanija.

JAV vėl auga antrinės rinkos būsto pardavimai

Trečiąjį šių metų ketvirtį butų rinka taip pat klestėjo – pardavimai išaugo iki 14,3 mlrd. eurų, o tai yra 39 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Šiame sektoriuje Europoje vis dar pirmauja Berlynas, antroje vietoje – Londonas, trečioje – Kopenhaga.

Biurų pardavimas per metus išaugo 9 proc., tačiau palyginus su priešpandeminiu vidurkiu – sumažėjo 26 proc.

Pagal sandorių apimtį Europoje trečiąjį šių metų ketvirtį pirmavo D. Britanija. Panašu, jog Londonas atgavo savo kaip pirmaujančios miesto NT rinkos poziciją. Jis taip pat tapo pagrindine pasaulyje tarptautinio kapitalo traukos vieta, kurią daugiausia skatina Šiaurės Amerikos investuotojai.

RCA teigė, kad išskirtiniausios metų NT rinkos buvo Švedija, Norvegija ir Danija, kur sandorių apimtys viršijo iki pandemijos buvusius vidurkius, ypatingai gyvenamojo NT sektoriuje.

Tomas Leahy, vyresnysis RCA analitikos direktorius, sakė: „Ketvirtasis ketvirtis paprastai yra aktyviausias metų ketvirtis. Sutarties pasirašymo etape dabar yra keletas labai didelių sandorių. Ir jei jie bus baigti, pasaulinės rinkos aktyvumas taps dar didesnis.

Tačiau investuotojams tenka įveikti nemažai iššūkių: didėjanti infliacija, biurų sektoriaus ateitis, kur pagrindinė paklausa – aukščiausios klasės patalpų, tikimybė, kad vyriausybės, kovodamos su viruso plitimu, vėl įves apribojimus“.

Šaltinis: Investicijos į Europos NT išaugo 21 proc. – NT Naujienos

Scroll to Top